Preloader
Blog

Konya Hisseli Kurbanlık Nedir

Hisseli Kurbanlık Nedir?

Konya’da kurban satış yerleri arasında öne çıkmakta olan firma, hisseli kurban satışı da gerçekleştirmektedir. Kurban hissesi, kendisine kurban almak için maddi sıkıntı yaşayan ancak yine de kurban ibadetini yerine getirmek isteyenler için çok faydalıdır. Kurbanların payı 7 kişiye kadar olacak bir şekilde ayarlanabilir. En fazla 7kişi bu paya girebilir. Küçük kurbanlık hayvanlar söz konusu olduğunda, onları tek başına tercih etmenin çok daha uygun olduğu düşünülmektedir. Kurban hisse paylaşımı, sizi yakınınızdaki insanlarla buluşturan bir ortaklıktır. Ancak tüm pay sahiplerinin kurban kesmesi mümkün değildir. Bu nedenle pay sahibinin bunlardan birine vazgeçme yetkisi vermesi gerekir. Herkes için kurban kesimi bu şekilde gerçekleşir. Çevrenizde kurban kesecek kimse yoksa ya da tüm bu kesim işlemlerinden uzaktaysanız ve işi profesyonellere devretmek istiyorsanız çözümünüz hijyenik ve kuralların tümüne uygun kesim gerçekleştirmekte olan firma olacaktır. Kurban kesmek isteyenler için hijyenik kurban kesim ve teslim süreci, özellikle de kurban bayramı bağlamında her ne pahasına olursa olsun önem kazanmaktadır.

Hisseli Kurban Alımı

Konya’da hisse kurban sürecinde yapılması gereken işleri azaltarak ibadetin rahat ve kolay hale getirilmesine yardımcı olur. Kurbanlık vasıflarını karşılayan hayvanların %100'ünün seçildiği hisse programında, ibadetler İslami usulle yerine getirilir. Hastalık veya yetersiz beslenme nedeniyle zayıflamış, iki yaşından küçük ve kapak atmamış olan hayvanlar kurban edilmez. Kurallara uygun bir şekilde gerçekleştirilmekte olan hinse kurban kesiminde kesimler hijyenik koşullarda yapılmaktadır. İstenirse, Kurban ortak sahipleri, süreci daha ayrıntılı takip etmek için kendilerine atanan Kurban kesim sürecinin bir videosunu izleyebilir. Konya’da hisseli kurban satışı gerçekleştirmekte olan firmalar arasında üstün kalitesi ile öne çıkan firma; ideal pay dağıtımı, hijyenik ve temiz ortamda kesim ve kısa sürede teslimat gerçekleştirecektir. Sizler bu noktada sadece bir sipariş tarihi belirleyin ve kurban etinin evinize gelmesini bekleyin.

Kurban Hissesinden Adak Olur mu?

Kurban Bayramı'nda hisseye adak dahil edilebilir. Kurban kesimi söz konusu olduğunda hiç şüphesiz en önemli şey niyettir. Tüm Kurban hissedarlarının bir ibadet gayesi olmalıdır. Konya’da kurbanlık fiyatları belirlenirken de adaklık durumu belirleyici olabilir.